hodinky NEST
mezera.gif, 1 kB mezera.gif, 1 kB
přihlášení Přihlášení

Přihlášení

Zákazník: nepřihlášen


heslo
Zapomenuté heslo
mezera.gif, 1 kB

Novinky

10/01/2023 Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date

Seznamte se s Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date - úžasným modelem s mimostředným zobrazením času, velkým datem a odhalenou setrvačkou. Pohled na strojek je fascinující! Automatický kalibr pochází z dílny Maurice Lacroix a navazuje na úspěšný...

19/07/2022 Aikon #Tide FIBA 3X3 Edition

Maurice Lacroix, jako „oficiální časomíra FIBA 3x3 World Tour" pro rok 2022 vydává 3 barevné basketbalové edice Aikon #Tide FIBA 3X3 Edition. Jednou z nich je AI2008-68YZ8-800-0 v modrožluté kombinaci. Quartzový model se silikonovým řemínkem ve 40...

19/07/2022 Pozvánka na FIBA 3x3 World Tour do Prahy 30.-31.7.2022

S potěšením oznamujeme, že značka Maurice Lacroix je „oficiální časomírou FIBA 3x3 World Tour" pro rok 2022. Praha bude, jako jedna ze 14 světových metropolí, dějištěm této atraktivní podívané o víkendu 30.7.- 31.7.2022. Vstup volný! V nejrychlejš...

16/05/2022 Maurice Lacroix Aikon #tide

Nejnovější řada Aikon #tide sdílí podobné atributy a kvality jako ostatní členové rodiny Aikon, je však vyrobená z uprecyklovaného plastu kombinovaného se skleněným vláknem. Tento materiál je dvakrát tvrdší než standardní plast, pětkrát odolnější ...

03/05/2022 Maurice Lacroix myslí na naši planetu

S barvami si značka Maurice Lacroix pohrála v nejnovější kolekci Aikon #tide. Je určena nové generaci, která cení udržitelnost materiálů, cenovou dostupnost a pozoruhodný styl. Aikon #tide právě přichází na trh. Kromě časomíry v zářivých barvách ...

Rádce při nákupu

Hodinky jsou vizitkou!

Stejnou péči, jakou věnujeme výběru vhodného oblečení a doplňků, si zaslouží i hodinky a jejich výběr. Hodiny a hodinky jsou neodmyslitelným pomocníkem pro každý den, a proto nezůstávají pozadu ani s módními trendy. Správný výběr ovlivní jejich životnost a vaši spokojenost.

Hodinky se kromě značek rozdělují podle účelu použití (sportovní, společenské, módní, volný čas, klasické, speciální styly), typů strojku (quartzové, mechanické, automatické) a použitých materiálů (ušlechtilá ocel, 18kt zlato, titan, keramika, plast, silikon, kaučuk, diamanty, krystaly Swarowski,  zirkony, perleť ...)

Při výběru hodinek vždy pečlivě zvažte jejich vlastnosti a vaše očekávání. Neváhejte zboží konzultovat nebo si nechat předvést. Rádi vám s výběrem pomůžeme a vysvětlíme pojmy i funkce hodinek.

Zde je malý přehled s vysvětlením jednotlivých pojmů pro lepší orientaci ve světě hodinek a inspiraci pro váš výběr.

Typy hodinkových strojků

  • Hodinky typu Quartz - nejběžnější strojky poháněné baterií. Jejich výhodou je především nízká cena, vysoká přesnost a větší mechanická odolnost (tolerance přesnosti chodu cca. +/- 10s/měs.).
  • Mechanické hodinky - hodinky s tradičním strojkem na ruční natahování; tento typ strojku se používá zejména do dražších hodinek, u kterých je kladen důraz na klasickou hodinářskou práci. Nevýhodou je obvykle nižší přesnost než u quartzových strojků (cca. +/- 20s/den) a nižší mechanická odolnost.
  • Automatické hodinky - mechanický strojek hodinek je navíc vybaven samonatahovacím mechanismem, který pomocí rotoru převádí pohyb ruky na kinetickou energii natahující pružinu strojku.

Funkce (komplikace)

  • Datum - zobrazení aktuálního data; občas bývá doplněno ukazatelem dne v týdnu, popř. měsíce.
  • Velké datum - zobrazení data na dvou datumových věncích (ukazatel bývá obvykle umístěn na pozici č. 12, popř. 6).
  • GMT - zobrazení času pro druhou časovou zónu.
  • Chronograf - zobrazení stopek, obvykle centrální sekundovou ručičkou se samostatnými sčítači minut a hodin, popř. 1/10s.
  • Alarm - funkce budíku.
  • Rezerva chodu - ukazatel rezervy nátahu u mechanických, popř. automatických hodinek.
  • Tachymetrická stupnice - používá se u analogových chronografů ke stanovení průměrné rychlosti. Po změření času, za který urazíte vzdálenost 1km, zobrazuje sekundová ručička chronografu kromě času na klasické stupnici i průměrnou rychlost na stupnici tachymetrické.

Materiály hodinkových pouzder a tahů

  • Ušlechtilá ocel - nejčastěji používaný materiál. Pouzdra jsou odolná proti mechanickému poškození i korozi, obvykle nevyvolávají alergickou reakci.
  • Titan - lehký tvrdý kov vhodný pro alergiky. Nevýhodou je vyšší cena.
  • Zlato - luxusní materiál pro vyšší cenovou kategorii hodinek. V hodinářství se kvůli tvrdosti obvykle používá ryzost 18kt v růžovém, žlutém nebo bílém odstínu. Nevýhodou je nižší mechanická odolnost.
  • Platina - mimořádně chemicky odolný kov, používá se pro nejvyšší cenovou kategorii hodinek.
  • Kůže - nejčastěji se používá zejm. kůže telecí, dále krokodýlí, pštrosí, varaní, vzácněji i rejnočí nebo žraločí. Řemínky z kůže jsou vhodné především pro elegantní, společenské hodinky; nelze je vystavovat kontaktu s vodou.
  • Pryž - lehký, trvanlivý a odolný materiál vhodný pro alergiky; používá se zejména pro sportovně zaměřené hodinky.
  • Silikon - antialergický materiál, stejně jako pryž vyniká pružností a odolností.

Povrchová úprava pouzder (event. náramků)

  • Zlacení - nanášení tenké vrstvy zlata, obvykle o tloušťce 5-20 mikronů. Může být použito na celé pouzdro, nebo jen na určité části - tzv. varianta bicolor.
  • PVD (= Physical Vapour Deposition) - nanášení velmi tenké vrstvy kovu odpařením z pevné fáze. Výhodou je možnost různobarevných provedení, vysoká tvrdost a odolnost vůči mechanickému poškození i korozi.

Typy sklíček

  • Minerální - sklo s příměsí křemene, používá se u levnějších typů hodinek. Vyniká vyšší odolností proti nárazu, nevýhodou je snazší možnost poškrábání.
  • Safírové - vyrábí se ze syntetického safíru, je prakticky nepoškrabatelné (lze jej poškrábat pouze diamantem). Pro lepší čitelnost číselníku bývá z jedné strany (u některých modelů z obou) potaženo antireflexní vrstvou. Nevýhodou je vysoká cena a mírně nižší odolnost proti nárazu.

Vodotěsnost

Označení vodotěsnosti hodinek dle DIN 8310

Pozor: Údaj o vodotěsnosti se vztahuje pouze na pouzdro hodinek. Vždy je nutné brát v potaz také materiál tahu - např. jakékoli hodinky na koženém řemínku nelze vůbec vystavovat kontaktu s vodou. Hodinky jsou vodotěsné pouze s řádně zašroubovanou nebo zatlačenou nepoškozenou korunkou, nepoškozeným sklem, víčkem a tlačítky.

Čistící prostředky narušují povrchové napětí vody a mohou umožnit prostoupení vlhkosti přes těsnění. Rovněž prudké změny teplot ovlivňují roztažnost materiálů a může při nich dojít k jednorázovému vniku vlhkosti i při zachování správné vodotěsnosti pouzdra. Chemické látky (včetně slané vody, krémů, mycích prostředků), mechanické částice (písek, prach, apod.) a změny teplot ovlivňují pružnost, a tedy i životnost materiálů těsnění. Při užívání hodinek berte všechny tyto vlivy v potaz a zbytečně nevystavujte hodinky jejich působení. V rámci běžné údržby se doporučuje hodinky nechat 1x za 2-3 roky přetěsnit.  

30m (3 bar nebo ATM)

pouzdro je prachotěsné a vodotěsné při běžném užívání (odstřikující voda při mytí rukou, déšť, pot, ...) S hodinkami je zakázáno plavat, skákat do vody, potápět se a používat je v sauně nebo při sprchování. 

50m (5 bar nebo ATM) 

hodinky lze při zohlednění fyzikálních faktorů použít i při koupání nebo povrchovém plavání. Tyto aktivity však nedoporučujeme, protože může dojít ke změně tlaku a náhodnému/jednorázovému proniknutí vlhkosti. Zakázáno potápění, skoky do vody a použití v sauně nebo při masážním sprchování. 

100m (10 bar nebo ATM) 

hodinky lze při zohlednění fyzikálních faktorů použít při koupání , plavání, šnorchlování, potápění bez dýchacího přístroje.  

200m a více (20 bar nebo ATM) 

hodinky lze při zohlednění fyzikálních faktorů použít při plavání i potápění s dýchacím přístrojem.